12. ročník—2020/2021
Idol
Ocenění
Cenu Máš umělecké střevo? získaly studentky z Gymnázia Na Zatlance v Praze, Julie Satranská, Agáta Mančusková a Izabela Marina Mahon se svým projektem Kvartits.
Ocenění v dalších kategoriích:
Za mimořádnou spolupráci v tvůrčí skupině studenti z Gymnázia Na Zatlance v Praze, Vincent Klusák a Emma Bernardová a studentka Waldorfského lycea v Praze Johana Hofmeisterová
Za nejvtipnější prezentaci projektu studentky Lukrécia Zemanová, Amálie Černínová a Natálie Absolonová z Církevního Gymnázia Německého řádu v Olomouci
Za nejpůsobivější prezentaci studentky z Gymnázia prof. Jana Patočky z Prahy, Veronika Tůmová, Luisa Havránková, Gabriela Höschlová a Michala Hálková
Za konceptuální řešení projektu Martin Chmelík a Samuel Marišler ze SUPŠ Uherské Hradiště
Ocenění za výjimečný pedagogický počin převzala Romana Bartůňková z Gymnázia Na Zatlance v Praze.
Finále
Veletržní palác, Národní galerie Praha, 4. 6. 2021
„Letošní ročník byl již podruhé poznamenaný koronavirovou epidemií. Studenti se tak znovu věnovali projektům především ve svém volném čase a komplikací byla také vzájemná spolupráce, která byla výrazně omezena. Přesto se do projektu zapojily stovky studentů, kteří zaslali na 60 projektů. Další studenti pracovali na stejném tématu na Slovensku či v Maďarsku. Příští týden se v bratislavské SNG uskuteční mezinárodní setkání oceněných projektů, bohužel jen v on line formě“, říká vedoucí projektů MUS Jiří Raiterman.
Cenu Máš umělecké střevo? získaly studentky z Gymnázia Na Zatlance v Praze, Julie Satranská, Agáta Mančusková a Izabela Marina Mahon se svým projektem Kvartits. Cenu jim předala umělkyně Adéla Babanová. „Letos se porota shodla zcela jednoznačně. U oceněné práce studentek Gymnázia na Zatlance jsme ocenili vtipný přístup k aktuálnímu tématu a spojení osobních i společenských témat“, shrnuje postoj poroty Monika Švec Sybolová z Národní galerie Praha.
Porota ocenila také další projekty: za mimořádnou spolupráci v tvůrčí skupině dostali ocenění studenti z Gymnázia Na Zatlance v Praze, Johana Hofmeisterová, Vincent Klusák a Emma Bernardová s projektem Lid. dílo. Za nejvtipnější prezentaci projektu byly oceněny studentky Luckrécia Zemanová, Amálie Černínová a Natálie Absolonová z Církevního Gymnázia Německého řádu v Olomouci. Za nejpůsobivější prezentaci projektu získaly ocenění studentky z Gymnázia prof. Jana Patočky v Praze, Veronika Tůmová, Luisa Havránková, Gabriela Höschlová a Michala Hálková s projektem Sraz (ne)anonymních idolů. A v neposlední řadě ocenění za konceptuální řešení projektu studenti Martin Chmelík a Samuel Marišler ze SUPŠ Uherské Hradiště s projektem Kruh.
Za výjimečný pedagogický počin byla oceněna Romana Bartůňková z Gymnázia Na Zatlance v Praze.
Do finálové přehlídky postoupila celkem dvacítka projektů z celé České republiky, studentské práce hodnotila odborná porota, tvořená zástupci našich největších galerií. I přestože koronavirová epidemie poznamenala letošní projekty a možnost spolupráce mezi studenty, vznikly i tak různorodé projekty s neotřelými nápady a často na špičkové úrovni.
Fotogalerie