first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Pražské Quadriennale

PQ je světová výstava scénografie, divadelního designu a architektury, která se koná jednou za čtyři roky.

2023

Pro PQ 2023 Máš umělecké střevo? připravuje doprovodný program, který se odehraje v areálu Holešovické tržnice.

 

 

2019

Máš umělecké střevo? vytvořilo pro ročník PQ 2019 kompletní doprovodný program s tématem Zažij zázrak. Od ledna do března probíhala soutěž pro základní a střední školy po celé republice nazvaná Zažij zázrak ve 27 000 cm3! Děti zasílali krabice v tomto rozměru s podobami nejrůznějších zázraků. Několik stovek zaslaných objektů pak

bylo vystaveno přímo na pražském výstavišti a jeden z nich, který vybrala odborná porota, byl dokonce vytvořen v reálném měřítku.

Součástí PQ se stalo obrovské bludiště tvořené boxy o rozměrech 4×4 metry. Každý z nich byl nabídnut vybraným umělcům nebo organizacím. Umělkyně Markéta Hlinovská a Tereza Damcová vytvořily interaktivní prostory, ve kterých byli návštěvníci povzbuzováni k vlastní tvorbě, výtvarník Kakalík představil v hravé podobě historické postavy spojené s divadlem a svoje boxy vybavila také Česká televize nebo LEGO.

Pod vedením lektorky Terezy Beranové jsme uspořádali během šesti dnů čtyřicet programů pro mateřské, základní a střední školy z celé republiky, které navštívilo téměř tisíc dětí a pedagogů. Pro rodiče s dětmi jsme připravili víkendové dílny s Aeroškolou, s firmou LEGO nebo také Olivií Lomenech Gill, slavnou anglickou ilustrátorkou knih od J. K. Rowling. Prostory PQ dětem a zázračného labyrintu celkově navštívilo přes čtyři tisíce dětí, rodičů a pedagogů.