first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU

Téma

SÍTĚ

Tématem 15. ročníku přehlídky Máš umělecké střevo? jsou SÍTĚ. Množné číslo SÍTĚ v názvu není náhodné – žijeme ve světě, v němž exponenciálně narůstají možnosti propojení a spojení různého typu a charakteru.

SÍTĚ nás nejen propojují, ať už v rámci technologií, sociálních platforem, nebo vztahů s jinými lidmi obecně. Význam slova „síť“ je bytostně spojený s lovem a chytáním. Síť nervového systému je podobná rybářské nebo třeba fotbalové. Sítě lidských vztahů někdy připomínají pavoučí síť přichystanou na ulovení kořisti, jindy zase ulice či mapy měst vypadají jako drobná vlákna sítí. Žijeme se sítěmi digitálního světa a internetu, ale jsou tu i kořeny stromů nebo téměř neviditelné sítě mezi rostlinami a dalšími entitami celého zemského ekosystému.

Slovo „síť“ najdeme v téměř všech oblastech lidské existence. Ve výtvarném umění vám síť galerií prezentuje umění, které prošlo sítem kurátorů, aby měly sítnice na co koukat a neuronové sítě co zpracovávat. Taková dobře zpracovaná nahrávka pak může skončit v té správné síti. Do jaké sítě budete mířit vy, je na vás!

Vzdělávací platforma MUS bude opět nabízet různé workshopy a konzultace k tématu.

 

Kritéria 

Přehlídka MUS je určena primárně SŠ studentům a studentkám ve věku od 15 do 19 let. Přihlásit se může jakákoliv skupina tvůrců a tvůrkyň (min. 2 – max. 6 osob). Spolupráce je jedním z hlavních kritérií přehlídky.

Vedoucí pedagog nebo pedagožka může hrát roli od konzultanta/konzultantky pro čistě formální kontakt v rámci zastoupené školy.

Projekty se do semifinále posílají pouze v elektronické podobě (fotografie, videa, texty) a na semifinálových prezentacích je hodnotí vícečlenná porota složená ze zástupců MUS a pořádajících institucí a galerií. Fyzická přítomnost na semifinále je nejen výhodou, ale i oboustranně přínosná.

Kontakt

Koordinátor přehlídky Máš umělecké střevo?:

Jiří Raiterman, jiri@dox.cz

Harmonogram přehlídky

PŘIHLÁŠENÍ

Vycházíme vstříc studentům a pedagogům, kteří měli organizační komplikace při sestavování skupin a posouváme termín přihlášení z 30. 11. na 31. 12. 2023.

 

ELEKTRONICKÉ ODEVZDÁNÍ PROJEKTŮ

do 26. března 2024 včetně

 

SEMIFINÁLE

(možnost prezentace v jednom ze dvou míst a zatím tří termínů)

čtvrtek 4. dubna 2024 _ Praha, Centrum současného umění DOX

pátek 5. dubna 2024 _ Praha, Centrum současného umění DOX

pátek 12. dubna 2024 _ Brno, Moravská galerie

 

FINÁLE

instalace a vernisáž finálové výstavy

čtvrtek 9. května 2024 _ Praha, Národní galerie Praha – Korzo Veletržního paláce

finálová prezentace

pátek 10. května 2024 _ Praha, Národní galerie Praha – Malá dvorana Veletržního paláce
..

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ

červen 2024 _ Bratislava (bude upřesněno)

SÍTĚ

15. ročník

2023/2024

Přihlášení - zde