first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU

Podpořte Umělce po škole na Ukrajině

Cílem je poskytnout ukrajinským dětem prostor k úniku od válečné reality a k rozvíjení představivosti skrze umělecké aktivity. Vaše příspěvky umožní financovat honoráře pro učitelky a umělkyně, které dětem na školách po celé Ukrajině pomáhají objevovat kouzlo tvorby a rozvíjet svět fantazie.

Projekt Umělci po škole na Ukrajině odstartoval na podzim 2023 a bude realizován na ukrajinských školách ve městech i menších obcích Ternopil, Lvov, Teisariv, Kyjev, Bucha, Lysyčansk, Dnipro a Žitomir na jaře 2024. Naším záměrem je propojit školy prostřednictvím jejich učitelek s místními umělkyněmi (umělci-muži se účastní válečného konfliktu) a zapojit děti do nejrůznějších podob tvorby – ideálně v návaznosti na současné umělecké formy, ale i s respektem k místní tradici a folklóru, který je pro Ukrajince zvlášť v této době velkou oporou.

Příspěvky darujte ZDE nebo přes odkazový panel výše.

Projekt vznikl ve spolupráci platformy Máš umělecké střevo? s Českými centry a Чеський центр у Києві / České centrum Kyiv. Tým platformy Máš umělecké střevo? (MUS), Česká centra a Чеський центр у Києві / České centrum Kyiv v současné době pracuje na způsobu, jak projekt udělat dlouhodobě udržitelný a najít způsoby, jak ho financovat.