first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Informace k 12. ročníku MUS

Vaše projekty nám, prosím, zasílejte v elektronické podobě (pdf, jpg, doc, ppt či videosoubor mp4) do půlnoci 15. 4. 2021. U některých z vás se to může rovnat kompletnímu odevzdání projektu – pokud jde o video, fotografie, texty.

V případě prostorových objektů nebo instalací zašlete v tuto chvíli pouze fotodokumentaci s údaji o použitém materiálu a rozměrech díla. S projektem, prosím, zašlete také název projektu, jména všech účastníků skupiny, název školy, jméno pedagoga a vybraný termín semifinálové prezentace, viz níže.

Práce posílejte buď přímo e-mailem, nebo přes jakoukoliv službu typu wetransfer.comuschovna.cz na adresu jiri@dox.cz

SEMIFINÁLE
Pokud to epidemiologická situace dovolí, budete mít v rámci soutěže možnost prezentovat svůj projekt osobně na jednom ze semifinálových kol v Praze nebo v Brně.

Prezentace může mít libovolnou formu (mluvené slovo, obraz/videoprezentace, performance, happening) a nesmí přesáhnout 5 minut. Pokud nám pravidla společné setkání nedovolí, připravíme prezentaci projektů online. Budete včas informováni.

Vaše účast není povinná, ale možnost obhájit svou práci před porotou je výhodou a vidět projekty ostatních je vždy inspirativní.

PRAHA: Centrum současného umění DOX – 22. 4. 2021
BRNO: Moravská galerie, Místodržitelský palác – 23. 4. 2021

KONZULTACE PROJEKTŮ

Nevíte si rady se svým projektem? Máte nápady, ale nevíte, jak přesně je zrealizovat? Konzultujte svůj projekt s odborníky z MUS! Konzultace jsou aktuálně možné přes e-mail, telefonicky nebo přes různé online platformy – napište a domluvíme se na nejpřijatelnější variantě: jiri@dox.cz

FINÁLE A MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ

Finálová prezentace, do níž ze semifinále postupuje většinou 25 projektů, se bude konat 21. 5. 2021 ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze. Kromě instalace finálové výstavy bude pro finalisty připraven doprovodný program, prezentace nejúspěšnějších prací před odbornou porotou a vyhlášení vítěze. Všichni zúčastnění budou jako každý rok oceněni. Již počtvrté čeká na vítěze víkendové mezinárodní setkání, tentokrát od 11. do 13. června v Bratislavě. Vítězný tým z ČR zde bude instalovat další výstavu s těmi, které vyberou poroty na Slovensku a v Maďarsku. Připraven bude bohatý doprovodný program.