first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Finále 15. ročníku je tu

Srdečně vás zveme na slavnostní vernisáž finálové výstavy Máš umělecké střevo?, která se uskuteční 9.5. v 19:00 prostoru Korzo ve Veletržním paláci Národní galerie Praha. Letošní 15. ročník proběhne v duchu nosného tématu SÍTĚ. Následná prezentace finálových děl naváže na vernisáž o den později – 10.5. od 10:00 – a poběží až do odpoledne, kdy se vyhlásí výsledky finále.

SÍTĚ

Tématem 15. ročníku přehlídky Máš umělecké střevo? jsou SÍTĚ. Množné číslo SÍTĚ v názvu není náhodné – žijeme ve světě, v němž exponenciálně narůstají možnosti propojení a spojení různého typu a charakteru.

SÍTĚ nás nejen propojují, ať už v rámci technologií, sociálních platforem, nebo vztahů s jinými lidmi obecně. Význam slova „síť“ je bytostně spojený s lovem a chytáním. Síť nervového systému je podobná rybářské nebo třeba fotbalové. Sítě lidských vztahů někdy připomínají pavoučí síť přichystanou na ulovení kořisti, jindy zase ulice či mapy měst vypadají jako drobná vlákna sítí. Žijeme se sítěmi digitálního světa a internetu, ale jsou tu i kořeny stromů nebo téměř neviditelné sítě mezi rostlinami a dalšími entitami celého zemského ekosystému.

Slovo „síť“ najdeme v téměř všech oblastech lidské existence. Ve výtvarném umění vám síť galerií prezentuje umění, které prošlo sítem kurátorů, aby měly sítnice na co koukat a neuronové sítě co zpracovávat. Taková dobře zpracovaná nahrávka pak může skončit v té správné síti. Do jaké sítě budete mířit vy, je na vás!