first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

2v1 s Monikou Sybolovou

Program 2v1 platformy Máš umělecké střevo? nabízí studentům středních a vysokých škol i široké veřejnosti navštívit v jednom dni probíhající aktuální výstavy v předních pražských galeriích. Součástí Tour je lektorský výklad ke každé z vybraných výstav a vstup na tuto výstavu. Gallery Tour vám zprostředkuje aktuální výstavy, odborný lektor vám zodpoví vaše dotazy, ale také vás seznámí s fungováním našich největších institucí a jejich zákulisím.

PROGRAM

✅1918-1938: První republika
&
✅Bonjour Monsieur Gauguin. Čeští umělci v Bretani 1850-1950

Kapacita omezená (max. 25 osob)

🔴🔴1918-1938: První republika
Expozice, která pokrývá dvacetileté období po zrodu nezávislé Československé republiky, ukazuje formou jakési umělecké topografie první republiky rozmanitost tehdejší umělecké produkce i bohatý umělecký provoz. Projekt představuje umění první republiky očima tehdejšího uměnímilovného diváka prostřednictvím stěžejních galerií, uměleckých spolků a institucí a představuje významná kulturní centra mladého státu. Součástí expozice jsou částečné rekonstrukce zásadních výstav, které se v těchto centrech v době první republiky konaly.

🔴🔴Bonjour Monsieur Gauguin. Čeští umělci v Bretani 1850-1950
Výstava mapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a hodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost. Díla českých autorů (např. Jaroslav Čermák, Antonín Chitussi, Alfons Mucha, František Kupka, Jan Zrzavý, Alén Diviš, Toyen, Jan Křížek) jsou doplněna o srovnání s obrazy zahraničních tvůrců jako Paul Gauguin, Paul Sérusier a Émil Bernard.

❗Sraz: neděle 24. 2. ve 14 hodin před Veletržním palácem Národní galerie Praha na Staroměstském náměstí ❗

❗Rezervace: martina@umeleckestrevo.cz❗

❗Cena: 100 Kč / student nebo pedagog (s platným studentským/učitelským průkazem)
150 Kč / dospělý❗