first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

7. ročník—2015/2016
Portrét vs. autoportrét

Vítěz

Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola, Brno

Studenti

Adam Směták a Viktorie Kačínová

Výjimečný pedagogický počin

Šimon Brejcha, Gymnázium Na Pražačce

Odbornou porotu nejvíce zaujal projekt „Batoh“studentů Adama Smětáka a Viktorie Kačínové ze Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy z Brna. Ve své práci zachycovali proměnu krajiny a především sebesamých během několikadenního výletu krajinou.

Všechny získané informace, záznamy ale i různé nalezené předměty ukládali do běžného batohu. Ten na finále představili spolu s další obrazovou prezentací. Odměnou pro autory vítězného projektu je putovní cena od umělkyně Pavly Scerankové nebo také grafické tablety společnosti Wacom a Amos Software. Cenu vítězům předala umělkyně a členka poroty Kateřina Šedá. „Zaujalo mne především nadšení studentů, kteří prezentovali svá díla. Nebylo snadné vybrat nejzajímavější projekt, možná bysi takové označení zasloužilo více prací,” říká mezinárodně respektovaná umělkyně.

Na stupních vítězů se umístily ještě projekty studentů z Open Gate Gymnázia z Říčan – Babic a Gymnázia prof. Jana Patočky z Prahy. Cena za mimořádný pedagogický přístup v oboru výtvarná výchova byla udělena profesorovi Šimonu Brejchovi z pražského gymnázia Na Pražačce.