first part of logo 'Máš' first part of logo 'umělecké' first part of logo 'střevo' first part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Vytvořte zázrak ve 27 000 cm3!

Chcete se se svojí třídou zúčastnit Pražského Quadriennale 2019 a vystavit váš vlastní společný projekt? Přihlaste se do soutěže určené základním, středním i mateřským školám z celé České republiky.
Společné téma pro všechny malé a mladé účastníky je „Zažij zázrak“ a my vám k tomu nabízíme prostor 27 000 cm3!

Do tohoto prostoru společně s vašimi žáky vyrobte krychli o velikosti 30x30x30 cm, do níž promítnete vaši představu o prožitku zázraku. Osobní zázrak si během vlastních příprav prožijí žáci sami, na moment se stanou umělci a na jejich dílo se přijdou podívat tisíce návštěvníků, kteří za námi přijíždí ze všech koutů světa.

Všechny „vaše zázraky“ budou vystaveny v rámci PQ 2019 na pražském Výstavišti. Ten nejzajímavější z nich, jež vybere odborná porota, bude realizován jako skutečná scéna přístupná po celou dobu trvání PQ 2019 (6. – 16. 6. 2019).

KRYCHLE 30x30x30
Krychle může být tvořena libovolným materiálem a to rozhodující by se mělo nacházet uvnitř. Vytvořte nebo navrhněte, jaký „zázrak“ by šlo ve vašem objektu zažít. Nic jiného vás nemusí omezovat, myslete ale na to, že současně s vaší třídou vytváříte i model divadelní scény. Do modelu se vejde hlava, do vámi navržené scény klidně i celý člověk.

ZÁZRAK ZÁ-ZRAK
Zažili jste někdy zázrak? Slyšeli jste někdy spojení, že „zázrak života“ může být „zázrak tvorby“? Co udělat, aby se zázrak mohl stát? Cesta k zázraku může být kreativní, originální – zázrak je pohled za roh – zázrak je to „za zrakem“, když jsou věci jinak, než jak se jeví.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová scénografická přehlídka. Na PQ 2019 se v rámci výstav, živých performancí a site-specific projektů představí více jak 70 zemí a regionů, jež na 11 dní (6. – 16. 6. 2019) oživí pražské Výstaviště.

Více informací se dozvíte na webu projektu.

Máte na nás nějaké dotazy?

Napište na lucia.hornakova@pq.cz