first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU

Informace pro finalisty MUS a harmonogram 2021

Finále soutěže se uskuteční v pátek 4. 6. 2021. Vypadá to, že tentokrát budete prezentovat své projekty před publikem a porotou a poblíž je i vystavovat. Den před finále kurátoři nainstalují Vaše díla v prostoru galerie podle vašich poznámek a připomínek, pokud to budou podmínky instalace umožňovat. A abychom zajistili vše potřebné, potřebujeme znát s předstihem Vaši ideální představu. Do samotné instalace bude možné se také zapojit, o tom níže.

Nejpozději v pondělí 24. 5. večer potřebujeme na tento e-mail informace o Vašich dílech a jejich instalaci – info o formátu, velikosti, technice (např. fotografie, jejich počet, velikost, představa instalace, nebo třeba video, formát, délka, způsob projekce: tablet, obrazovka, projekce na stěnu) – podle množství použitých médií budeme připravovat techniku pro výstavu.

Vaše práce pak potřebujeme nejpozději ve středu 2. 6. 2021 (pokud se nechystáte asistovat při instalaci) a je možné je zaslat v případě dat přes jakékoliv úložiště, nebo na usb disku a nebo je stejně jako jiná média zaslat poštou, příp. osobně přivézt (na služební vchod) na tuto adresu:

MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO?
Oldřich Bystřický
Veletržní palác Národní galerie Praha
Dukelských hrdinů 47
170 00  Praha 7

Pokud byste se chtěli zapojit aktivně do instalace výstavy (ideální zkušenost pro vás), je nutné být na místě (Korzo Veletržního paláce, Dukelských hrdinů 47, Praha 7) ve čtvrtek 3. 6. mezi 10 a 11h. V tom případě tedy lze donést dílo přímo na místo. Velikost výstavního prostoru i technické možnosti nejsou neomezené a je nutné počítat s různými kompromisy.

A ještě prosíme o potvrzení Vaší účasti (studenty i pedagogy) – na mailovou adresu jiri@dox.cz do středy 2. 6. 2021. 

Samotná finálová prezentace bude vypadat podobně jako semifinálová, jen bude naživo, tudíž máte větší možnosti prezentace – k dispozici bude počítač s projektorem a zvukem, ale rozhodnete-li se pro performance, happening, proslov, koncert, nebo využijete toho, že Váš projekt je už vystavený nedaleko, to je na vás. Podklady pro prezentaci (video, pdf, pptx, audio atd.) pošlete prosím buď s jednodenním předstihem, nebo doneste na usb nejpozději v den finále do 10h přímo mně (to je ale krajní varianta).

Harmonogram finále MUS 2021

9:30 – 10:30
Otevření galerie, prezence

10:30 – 14:00
Zahájení, přivítání, prezentace

Prezentace před publikem a porotou, kterou tvoří zástupci pořádajících galerií + historik umění, výtvarný kritik a kurátor Otto M. Urban. Každá skupina má na svou prezentaci max. 5 minut, další čas tvoří dotazy poroty. Během prezentací se nabízí možnost osvěžit se návštěvou výstav ve Veletržním paláci

14:00 – 15:00
Občerstvení + prohlídky výstav ve Veletržním paláci Národní galerie Praha

15:00 – 16:00
Slavnostní vyhlášení výsledků finále, předání cen, ocenění pedagogického přínosu

16:00 – …
Neformální afterparty idolů