Dojděte na vernisáž výstavy Umělců po škole v Plzni
Máš umělecké střevo? a Moving Station Plzeň vás srdečně zvou na vernisáž výstavy
KDY: 19. 5. 2026 od 18 hodin
KDE: Moving Station, Koperníkova 56, Plzeň
doba trvání výstavy: 20. 5. – 12. 6. 2026 (Výstava bude v Moving Station k vidění od vždy v otevírací době kavárny.)
Umělci po škole a téma: Rovnováha
Výstava Umělci po škole je závěrečnou částí čtvrtého plzeňského ročníku stejnojmenného vzdělávacího projektu. Do hodin (nejen) výtvarné výchovy na ZŠ v různých městech České republiky se v produkci platformy Máš umělecké střevo? zapojily umělkyně a umělci, aby společně s dětmi realizovali školní umělecké projekty. Šest umělkyň a umělců s vazbou na Plzeň spolupracovalo s dětmi z pěti škol plzeňského kraje.
Vystavující umělkyně/umělci a školní týmy:
Josef Sedlák / Akrobad a třetí trojročí – Montessori Plzeň
Lucie Daňková a prima B – Gymnázium Františka Křižíka a ZŠ Plzeň
Tomáš Leba a 6.A – 21. základní škola Plzeň
Lynda Phan a 3.A – Základní škola a mateřské škola Stod
Eva Šindelářová a 3.A – Gymnázium Františka Křižíka a ZŠ Plzeň
Ester Tajrychová a 8.A – Církevní ZŠ a SŠ Plzeň
Umělci po škole je vzdělávací projekt platformy Máš umělecké střevo zaměřený na rozvoj kulturních kompetencí žáků a podporu vyučujících v oblasti implementace kreativního vzdělávání do výuky na základních školách.
