first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

Pražské Quadriennale (PQ) je světová výstava scénografie, divadelního designu a architektury, která se koná jednou za čtyři roky.

Máš umělecké střevo? vytvořilo pro letošní ročník kompletní doprovodný program s tématem Zažij zázrak. Od ledna do března probíhala soutěž pro základní a střední školy po celé republice nazvaná Zažij zázrak ve 27 000 cm3! Děti zasílali krabice v tomto rozměru s podobami nejrůznějších zázraků. Několik stovek zaslaných objektů pak bylo vystaveno přímo na pražském výstavišti a jeden z nich, který vybrala odborná porota, byl dokonce vytvořen v reálném měřítku.

Součástí PQ se stalo obrovské bludiště tvořené boxy o rozměrech 4×4 metry. Každý z nich byl nabídnut vybraným umělcům nebo organizacím. Umělkyně Markéta Hlinovská a Tereza Damcová vytvořily interaktivní prostory, ve kterých byli návštěvníci povzbuzováni k vlastní tvorbě, výtvarník Kakalík představil v hravé podobě historické postavy spojené s divadlem a svoje boxy vybavila také Česká televize nebo LEGO.

Pod vedením lektorky Terezy Beranové jsme uspořádali během šesti dnů čtyřicet programů pro mateřské, základní a střední školy z celé republiky, které navštívilo téměř tisíc dětí a pedagogů. Pro rodiče s dětmi jsme připravili víkendové dílny s Aeroškolou, s firmou LEGO nebo také Olivií Lomenech Gill, slavnou anglickou ilustrátorkou knih od J. K. Rowling. Prostory PQ dětem a zázračného labyrintu celkově navštívilo přes čtyři tisíce dětí, rodičů a pedagogů.