first part of logo 'Máš' second part of logo 'umělecké' third part of logo 'střevo' forth part of logo '?'
CZ EN SK HU DE

TERMÍNY

ODEVZDÁVÁNÍ PROJEKTŮ
24. 3. 2019

Vaše projekty nám, prosím, zasílejte v elektronické podobě (PDF, JPG, Word, ppt či videosoubor) do půlnoci 24. 3. 2019. S projektem, prosím, zašlete také název projektu, jména všech účastníků skupiny, název školy a jméno pedagoga. Práce posílejte na adresu jiri@dox.cz

SEMIFINÁLE
V rámci soutěže máte možnost svůj projekt také prezentovat osobně na jednom ze semifinálových kol v Brně nebo v Praze. Prezentace může mít libovolnou formu (mluvené slovo, obraz/videoprezentace, performance, happening) a nesmí přesáhnout 5 minut. Vyberte si místo a termín, který se vám nejvíce hodí, a zašlete nám svůj výběr na adresu jiri@dox.cz.

 

BRNO: Moravská galerie, Místodržitelský palác: 29. 3. 2019 od 10.00
PRAHA: Centrum současného umění DOX – 11. 4. 2019 od 10.00
PRAHA: Centrum současného umění DOX – 12. 4. 2019 od 10.00

 

FINÁLE
V semifinálových kolech budou vybrány nejzajímavější projekty, které se budou moci zúčastnit finále. České finále se bude konat 26. 4. 2019 od 10.00 v Centru současného umění DOX v Praze. Vítězný projekt z finálového kola se bude prezentovat na mezinárodním setkání s dalšími výherci ze Slovenska, Maďarska a Německa.

TÉMA

Pro letošní ročník soutěže MUS? jsme zvolili téma nazvané Collecting / Sběratelství.

I v tomto roce chceme nabídnout studentům možnost zamyslet se nad podobami daného tématu v nejrůznějších souvislostech. Jaké předměty sbíráme? Jak své sbírky třídíme? Dáváme jim jména? A proč vlastně věci shromažďujeme?

Sbírání nemusí být spojené pouze se sbírkou v muzeu. Můžeme sbírat nejen obrazy, fotky, mušle, talismany, ale také třeba vzpomínky, přátele nebo srdíčka na Instagramu. Sbírka je i složka ve tvém počítači.

V šestnáctém století vznikaly kabinety kuriozit. V 19. století se otevírají první muzea a galerie. V sedmdesátých letech 20. století schoval Andy Warhol svou sbírku každodenních předmětů do časových schránek. Současný umělec Damien Hirst vytváří přírodopisnou sbírku. Krištof Kintera sbírá předměty na smetišti a vytváří z nich umělecká díla. Jak vypadá vaše osobní sbírka a co o vás vypovídá?

Vzdělávací platforma MUS bude opět nabízet různé workshopy a konfrontační akce k tématu.

Collecting / Sběratelství 10. ročník 2018/2019

MUS_Collecting/Sběratelství Přihlašovací formulář